Wielkanoc 2018

Wielkanoc jest w Polsce uważana za najważniejsze święta chrześcijańskie. W tym roku, odpowiadającym 2018 oktawie Wielkiej Nocy, nastąpi ona w niedzielę, 1 kwietnia, choć już 24 marca będzie Święto Zwiastowania Pańskiego.

Ten długi weekend pełen religijnych uroczystości jest okazją do rodzinnych spotkań po ciężkim okresie testamentu oraz do podziwiania pięknej tradycji związanej z tym świętem.

W wielu domach wystrój świąteczny obejmuje liczne dekoracje – koszyczki, jabłka i palemki – oraz przygotowanie importantnych potraw wigilijnych, takich jak żurek, barszcz czerwony i najróżniejsze słodycze. Ponadto kolorowe pisanki i palmy to must-have rytuału.

O ile dla dorosłych Wielkanoc jest czasem refleksji i modlitwy, o tyle dla dzieci to prawdziwa uczta! Czeka ich bowiem mnóstwo atrakcji takich jak jajeczne zabawy z kolegami lub samotne poranne poszukiwanie skarbów: czekoladowych jajek ukrytych przez Zajączka.

Cieszmy się więc tym świętem i otoczmy je szacunkiem wypełniając je odpowiednią treścią, aby zgodnie z chrześcijańskim przesłaniem obchodzić radość powrotu Syna Bożego i naszego Zbawiciela.

Wiosenne Święta Wielkanocne 2018 coraz bliżej. To czas, kiedy spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi i najbliższymi, aby wspólnie świętować tę szczególną uroczystość.

Planujesz celebrowanie tego dnia w tradycyjny sposób? Możesz to zrobić w kilka sposobów – wraz z całą rodziną udajcie się na parafię na nabożeństwo Rezurekcyjne, palcie ognisko lub przyrządź tradycyjne potrawy świąteczne takie jak m. in. Bazylia i Baranek.

Jeśli natomiast planujesz coś innego – nadchodzące Święta Wielkanocne mogą być idealnym momentem na wspólną podróż albo długi weekend z przyjaciółmi. Możecie też poprosić rodzinę lub przyjaciół, aby pojechali do Was na Święta. Możecie również zaplanować jakieś zabawki lub inne aktywności, które będziecie mogli realizować razem.

Dla malutkich dzieci możesz przygotować wesołe i kolorowe prezenty. Materiałowe jaja pokryte nabiałowym lukrem albo lalki w kurczaczych strojach – obecnie masa tych cudownych ozdób dostępna jest na rynku!

Wielkanoc jest idealnym czasem na spotkanie z rodziną oraz zaplanowanie atrakcyjnych czynności dla całej grupy. Sprawdź więc swoje plany wielkanocne i upewnij się, aby miały one odpowiedni poziom czerpanej radości i świadomości obchodzonego Święta!

Wielkanoc 2018 zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że to czas na tradycyjne, rodzinne spotkanie. Corocznie wraz z początkiem wiosny święta Wielkiej Nocy dają nam okazję, by cieszyć się wspólnie spędzonym czasem i zrelaksować się po zimie. W zyle na nas każdego roku tradycja, ale to nie jedyne wrażenie.

Jeśli jesteśmy posiadaczami tradycyjnych obrządków religijnych, rozpoczynamy obchody Wielkanocy od Mszy Wielkanocnej oraz pokutnego piątku poprzedniego tygodnia. Następnie przez Sobotni poranek rozpoczynamy świętowanie ze śniadaniem wielkanocnym i słodyczami oraz próbujemy ustalic ustalone role – osoba ktora ma dać łapsoce, a ktora połapać się w ułożonych rymach. To tylko kilka z tradycji z ktorymi mozemy sie spotkac tego roku slavic Wielkanoc.

Przekazywanie i odsuwanie tradycji ciagle przechodzi transformacje i ewolucje. Jedni powitaja Wielkanoc nowatorskimi deserami, inny przygotuja kreatywne dekoracje na stół, zainspirują się nowymi metodami pieczenia. Każdy ma swój na to sposob. Bo taka jest magia Wielkanocy – kazdy moze go doświadczyać i go celebrować na swoj sposob!